Постер-анонс до гри

Гра «Будинок Слово» про літературу, історію та (не)свободу

21 Липня 2020
Іконка будівлі1930 рік. Ласкаво просимо у столицю УCРР — Харків.
Місто, яке щохвилини розбудовується, наповнюється сенсами, людьми та грандіозними планами влади.
Захмарні ціни на помешкання змушували митців шукати собі прихистку по комуналках, чужих кухнях та підвалах. У середині 1920-х творці культури звернулися до влади з проханням про будинок, який би став кооперативним житлом літераторів.
Збудований наприкінці 1920-х і заселений у 1930 році, будинок «Слово» розташувався у Харкові за адресою вул. Червоних Письменників, 5, зараз — вул. Культури, 9. Місце, де жила практично всі найвідоміші літературні діячі — письменники, критики, редактори й ілюстратори того часу.
Іконка знак запитанняЩо таке гра «Будинок Слово»?
Гра дозволяє відчути атмосферу життя 1930-х років, коли творчість співіснувала з цензурою і гнітючим страхом арешту. Учасники зможуть розглянути портрети й автографи мешканців будинку, обкладинки та ілюстрації їхніх книг, дізнатися історії із їхнього приватного та творчого життя і навіть приміряти на себе роль сексота чи фотокореспондента.
Гра «Будинок Слово» розроблена Харківським літературним музеєм.
Іконка знак запитанняЧому ми проводимо цю гру у Музеї Голодомору?
Арешти мешканців будинку почалися майже відразу після того, як його заселили — у січні 1931 року. До 1938 року репресовано було вже більшість мешканців. У «Будинку Слово» через ігрову форму відтворено реалії 1930-х: розкуркулення, торгсини, обшуки, які використовував тоталітарний режим проти українців, які вміли аналізувати, думати, критикувати та протестувати.
Рафаель Лемкін, автор терміну «геноцид», назвав знищення інтелігенції — «мозку нації» — однією зі складових геноциду української нації, впровадженого керівництвом СССР.
Іконка знак окликуУчасть безкоштовна. Кількість місць обмежена.
  • КОЛИ: 25 липня;
  • ЧАС: 12:00 (тривалість — близько 1 години);
  • МІСЦЕ: Музей Голодомору, вул. Лаврська, 3 (10 хвилин від метро Арсенальна);
  • Обов’язкова попередня реєстрація: група до 5 людей
  • Зареєструватися можна за посиланням:https://forms.gle/DNEAtTTUcn6H8VL46
Іконка захисна маскаМи дотримуємося карантинних інструкцій та правил безпеки, тому просимо вас користуватися захисними масками.
Іконка телефонДодаткова інформація: 044 254 45 11, [email protected]