Мемуари Марії Креховець про Голодомор та еміграцію. Розмова з Наталею Пошивайло-Таулер

24 Березня 2021

26 березня об 11:00 відбудеться онлайн-розмова про книгу Марії Креховець, пам’ять про Голодомор та українську діаспору в Австралії. Спікерка – Наталія Пошивайло-Таулер, віцепрезидентка Світового Конгресу Українців та видавчиня книги мемуарів «Через вогонь над водою».

Трансляція розмови відбуватиметься на сторінці Музею Голодомору у Фейсбуці.

«Через вогонь над водою» – це спогади українки Марії Креховець, яка народилася на хуторі на Полтавщині та емігрувала до Нової Зеландії. Книга розповідає про початок ХХ століття в Україні, національно-визвольний рух, Голодомор та переселення за тисячі кілометрів від Батьківщини.

«Уже в похилому віці зродилася думка залишити пам’ятку на цьому світі – про моє життя. … Маленькою дівчинкою пережила голод 1933 року, потім – Друга світова війна, яка забрала найкращі дні моєї юності, а далі – праця в Німеччині. … Після війни – мандрівка на поселення до Нової Зеландії. … Так здійснилося ворожіння про мене: мусила пройти через вогонь і воду на кінець світу», – так розпочинається книга про життя Марії.

Спершу ці спогади були опубліковані англійською мовою, їх переклав і видав син Марії Креховець Олег. 

Ще молодою жінкою в таборі переміщених осіб (DP) біля міста Маґдебург в Німеччині Марія Креховець почала писати щоденники. Так рік за роком назбиралося 12 зошитів. У старшому віці українка перенабрала мемуари на друкарській машинці. А вже після смерті жінки її чоловік Василь Креховець передав ці щоденники Наталії Пошивайло-Таулер.

Дізнатися більше про книгу можна на сторінці видання у ФБ.

Приєднуйтеся до перегляду розмови, залишайте свої запитання для спікерки у коментарях прямої трансляції та дізнавайтеся більше про історію Голодомору-геноциду.