Оновлена Зала Пам’яті відчиняє двері для відвідувачів

31 Серпня 2021

Експонати, які передали до нашого музею родини українців, розкажуть про історію Голодомору та постаті людей, що стоять за цими артефактами. Також будуть вперше експонуватися нововиявлені історичні джерела – листи іноземного інженера з України 1932-1933 років, який став свідком винищення української нації на Донбасі. Історичні дослідження про повстання, «чорні дошки» та місця масового поховання відтепер будуть розміщені на інтерактивних багатофункціональних екранах.

Особливий емоційний фон оновленої зали створено за допомогою сучасних мультимедійних технологій – 3D меппінга на стіни всередині музею. В анімаційному ролику з уст дівчинки Оксанки розповідається історія родини, що є збірним образом мільйонів українських родин початку ХХ ст., які стали жертвами геноциду. Героїня розповідає хронологію Голодомору, пояснюючи його етапи та механізм. Вона звертається до глядачів із закликами осмислення злочину, що пережили українці, з метою недопущення подібного.

Відтепер кожен охочий зможе відвідати екскурсію чи прослухати аудіогід 34-ма мовами, скористатися тактильними макетами, переглянути документальну кінострічку.

У Залі Пам’яті представлені результати науково-прикладних досліджень, пошукової роботи, що відображають музейними засобами спротив українців геноциду; репресивний механізм комуністичного тоталітарного режиму, зокрема занесення сіл і цілих районів України на «чорну дошку», місця масового поховання жертв Голодомору у вигляді інтерактивних карт тощо.

Зала Пам’яті відновлює свою роботу з 7 вересня у звичному режимі: щодня з 10:00 до 18:00 (у день відкриття – 7 вересня з 12:00 до 18:00). Поспішайте побачити це першими!

Музей Голодомору – єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Ми поширюємо в Україні і світі правдиву інформацію про злочин геноциду української нації, небезпеку тоталітарних режимів,  порушення прав людини і громадянина. Говоримо про важливість збереження колективної пам’яті, допомагаємо розбудовувати соціальну, правову демократичну державу і громадянське суспільство.