Науково-практичний семінар «Вивчення Голодомору-геноциду в закладах освіти. Форми і засоби організації навчання»

18 Листопада 2018

До 85-тих роковин Голодомору-геноциду в рамках Меморандуму про співпрацю 19 листопада 2018 року Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно з  Міністерством освіти і науки України проведе для директорів та вчителів закладів загальної середньої освіти міста Києва навчально-практичний семінар на тему: «Вивчення Голодомору-геноциду в закладах освіти. Форми і засоби організації навчання».


Сьогодні, в умовах поступового відкриття архівів та доступу до секретної інформації, стало можливим більш детально та глибоко дослідити причини, масштаб та механізм вчинення Голодомору-геноциду. Аналіз шкільних програм дає підстави говорити про недостатню кількість годин, яка виділяється для вивчення теми Голодомору-геноциду. Адже навіть побіжне ознайомлення з непростим періодом 1930-х років дає відповіді на багато питань сьогодення. Її поглиблене вивчення створить підгрунтя розуміння сучасного менталітету українців. Дозволить усвідомити, що викорінення українських традицій та упокорення народу тривало десятиліттями. Тиск тоталітарного режиму, терор голодом призвели не тільки до масштабних демографічних втрат, а й до зміни менталітету українців.

 

Під час науково-практичного семінару буде розглянуто: останні ґрунтовні дослідження з історії Голодомору, які рекомендуються викладачам до використання під час підготовки уроків історії. А також медіа-освітні технології та новітні інтерактивні форми і методи навчання як засіб формування основних компетентностей учнів.

 

Метою науково-практичного семінару є інформування адміністрацій закладів загальної середньої освіти про важливість і необхідність вивчення історії Голодомору в школі.

 

Місце проведення семінару: актова зала Міністерства освіти і науки України (3-й поверх), проспект Перемоги, 10, м. Київ

Дата і час: 19 листопада 2018 року, з 10:00 до 12:35

 

Організатори:

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

Міністерство освіти і науки

 

Телефон для довідок: 044-254-45-11 [email protected]