Фрагмент музейного комплексу - дівчинка з колосками

Після акту вандалізму реставровану «Дівчинку з колосками» повертають до Музею Голодомору

25 Вересня 2020

29 вересня о 13:00 відбудеться повернення скульптури «Гірка пам’ять дитинства» до експозиції Музею Голодомору після того, як вандали намагалися її зруйнувати.

Під час реставрації одного з головних символів  музею було реконструйовано п’єдестал, створено табличку та ліквідовано незначні пошкодження.

Спікерами події будуть:

Олеся Стасюк – Генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду;

Олександр Ткаченко – Міністр культури та інформаційної політики України;

Антон Геращенко заступник Міністра внутрішніх справ;

Сергій Касянчуквіцепрезидент СКУ.

Акредитуватися на подію можна за посиланням: http://bit.ly/holodomormuseum_accreditation

Візуальні матеріали: http://bit.ly/visual_divchynka

Ця скульптура – символ пам’яті про 3,5 мільйони дітей, убитих голодом під час геноциду української нації, а також тих, хто вижив у 1932–1933 роках, але не мав дитинства. Дівчинка тримає в руках 5 колосків, що нагадують про постанову від 7 серпня 1932 року «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності».

Нагадаємо, у ніч із 21 на 22 серпня вандали намагалися зруйнувати скульптуру на території Національного музею Голодомору-геноциду. Втім, серйозних ушкоджень скульптурі не завдали.

На акт вандалізму відреагував Президент України, закликавши  поліцію провести необхідні слідчі дії, кваліфікувати правопорушення та доповісти про перебіг розслідування.

Поліція попередньо кваліфікувала пошкодження «Дівчинки з колосками» біля Музею Голодомору як хуліганство.

Щодо наруги над пам’ятником також висловилися Генеральне консульство України у Сан-Франциско, 22-й прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, канадський політик Джеймс Безан, член Палати Громад Канади Іван Бейкер, Світовий Конгрес Українців, Комітет Голодомору в США, Президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс та інші.

Музей Голодомору — єдиний у світі музей, що розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. 

Аби отримати більше інформації, звертайтеся за додатковою інформацією, написавши на пошту [email protected] або телефонуйте 380674397507 (Ольга, комунікаційниця).