В Україні презентують 4 нові унікальні книги про Голодомор

13 Грудня 2019

Наприкінці року Музей Голодомору презентує напрацювання за рік — видання, які є актуальним та новим словом у дослідженні теми геноциду українців.

17 грудня о 13:00 у Музеї Голодомору відбудеться презентація 4 історичних видань про Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. Кожне із них присвячене різним аспектам злочину геноциду проти українців.

На презентації науковці та письменники проаналізують термінологію та міфи про Голодомор, розглянуть історичне походження слова «Україна», «Русь», «Росія», а також через спогади очевидців із Київської області розкажуть про реалії 1932-1933 років.

«Міфи про Голодомор» — науково-популярне видання, яке покликане спростувати основні міфи про Голодомор в Україні. На підставі наукових аргументів проаналізовано ідеологічну мету кожного міфу, цілеспрямовано нав’язуваного Москвою протягом майже століття з метою розмивання геноцидного характеру злочину Голодомору.

«Голодомор-геноцид: термінологія» — видання, що містить роз’яснення найчастіше вживаних термінів, пов’язаних зі злочином Голодомору-геноциду. Про цей злочин написано близько 20 тисяч книг, брошур, статей, 17 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу, однак тривале перебування певної тематики «на слуху» призводить до розмиття термінів та їх значення. У видання зібрано 93 терміни, що охоплюють основні поняття теми Голодомору.

«Україна й українці. Ім’я як поле битви» — науково-популярне видання Віктора Брехуненка, професора, дослідника та директора Інституту дослідження Голодомору, у якій досліджено походження самоназви «Україна» та її перетворення на єдине ім’я українського світу, простежено появу ідентичності «українці», «український народ». «Україна», «Русь», «Росія» — як виникли й співвідносилися перелічені поняття і як змінювалися в часі їх смислові наповнення?

Книга «Спасенна весна. Спогади» виділяється із попереднього переліку своєю художньою наповненістю. Автори книги, Галина Тарнавська та Іван Михалевич, розповідають історії-спогади свідків Тетіївського району. Саме ця місцевість у Київській області зазнала найбільших втрат.

Спікери презентації:

Олеся Стасюк — етнолог, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду,

Віктор Брехуненко — історик, професор, директор філіалу Музею Голодомору — Інституту дослідження Голодомору;

Микола Герасименко — заслужений юрист України, дослідник Голодомору-геноциду;

Галина Тарнавська — авторка художньо-історичної книги «Спасенна весна. Спогади».

Іван Михалевич — український педагог, краєзнавець, громадський діяч, співавтор книги «Спасенна весна. Спогади».

Презентацію модеруватиме Ірина Батирєва — кандидат історичних наук, етнолог.

Адреса: Музей Голодомору, м. Київ, Лаврська, 3.

Телефон: +380674397507 \ (044) 254 45 11       Пошта: [email protected]

Акредитація для журналістів