Зерно зросте

18 Травня 2017

Фольклорне дійство «ЗЕРНО ЗРОСТЕ…» покажуть у

Меморіалі жертв Голодомору

«Тисячі років сіємо. Ростимо хліб на ріднім полі. Кидаєм в чорну землю золоте зерно. Шануєм з діда-прадіда наш звичай, передаєм науку дітям та онукам. Тисячу років долю свою сієм. Із року в рік, із віку в вік. Сіємо те, що врешті хочемо зібрати. Сієм добро – воно зростає у вчинках гарних, в допомозі ближнім, в підтримці. Сіємо любов – вона зросте і розіллється по світу піснею лункою, сонячним ранком, зоряною ніччю, дощем рясним і вітерцем легеньким. Кожен збере свій урожай на своїм полі, бо предки наші вчили: яке зерно – такий врожай. Збереш лиш те, що сам посіяв… Їхнє зерно погане перетворило в пекло сад мандариновий і землю винограду…вино перетворилося на кров. А гори стали мертвою землею, де люди горді більш не хазяї. Тепер вони на нашім полі, ці сусіди – засіяли все кулями й кістками – тут вже не родить золоте зерно. Насіння їхнє забиває рота, і сиплять далі – в вуха, в очі, в душу…»

У 1930-му році на великий екран вийшов перший український звуковий фільм «Ентузіазм (Симфонія Донбасу)», знятий метром світового кіноавангарду Дзиґою Вертовим. Окрім тонкої операторської та режисерської роботи, фільм розповідав про успіхи і досягнення першого п’ятирічного плану СРСР, оспівував індустріалізацію та колективізацію, пропаговану владою і підтримувану частиною населення, введеного в оману. Та попри це, його важко дивитися, бо всі ми знаємо, наскільки суперечливими є кадри фільму, в що обернулася ідеологія, майже ідеально прописана на папері. Відтак, ще й сьогодні в Україні є люди, які підтримують радянську політику і не розуміють причин Голодомору. Ми, як музей, щодня стикаємося з ними, саме вони є опорою агресора на окупованих територіях частини Донецької та Луганської областей.

Саме тому, 18 травня 2017 року, до Міжнародного дня музеїв та Дня пам’яті жертв політичних репресій, за сприяння Національного центру Олександра Довженка ми представимо вашій увазі згаданий фільм «Ентузіазм (Симфонія Донбасу)» (початок о 19.00), а наші друзі, етномайстерня «Коло» з Вінниці, через мистецьку замальовку-перформанс «ЗЕРНО ЗРОСТЕ…» о 20.30 змусять  подумати про неосяжність національної катастрофи, яка спіткала український народ у ХХ ст. – Голодомор, і про те, що попри все – нація сформувалась, ті, хто вижив після геноциду, дали життя дітям і внукам, які зробили три «Революції», які проголосили незалежну українську державу, і які намагаються її будувати.

Створення і вся діяльність Меморіалу жертв Голодомору є спробою говорити про історію, яку замовчували більш ніж півстоліття, яку витерли і підкоригували, яка однозначна і суперечлива водночас, як і вся історія людства у ХХ столітті.

 

Вхід до музею 18 травня 2017 року – безоплатний

Для довідок: (044)254-45-12, memoholod@ukr.net