Зустріч з Надією Мудренок, свідком штучного голоду 1946-47 рр.

12 Лютого 2019

Історії та спогади мають бути розказані та вислухані. Тому в новому році ми продовжуємо серію зустрічей з людьми, які пережили Голодомор, та свідками штучного масового голоду 1946-47 років в рамках «Усної історії».

Цього разу своїми спогадами ділитиметься Мудренок Надія Василівна (1938 року народження), яка була очевидцем штучного масового голоду 1946-47 років. Її історії – це людське обличчя фактів, які ми знаємо з архівних документів або статитистики про події 1946-47 років, які, однак, аж до розпаду СРСР ігнорувалися та замовчувалися. Щодо цієї трагедії використовувались поняття «роки повоєнної розрухи», «тимчасово важкого життя населення СРСР» тощо.

Спогади пані Надії відображають правду життя того періоду, про який уже мало хто може розповісти вживу. Це унікальна можливість в діалоговій формі поставити запитання та отримати відповідь про такий побут, який зараз нам складно уявити – тривалу відсутність їжі, штучно створену керівництвом (радянської) держави, в якій ти проживаєш. Після розсекречення низки таємних документів у часи Незалежності об’єктивна присутність голоду на теренах України стала незаперечною.

Винуватців цього голоду викрито, але мільйони людських життів не повернеш. Єдине, що лишається, – слухати історії, щоб знати та недопустити повторення подібного. Тож запрошуємо вас на цю унікальну та дуже людяну зустріч з свідком Надією Мудренок, яка відбудеться 18 лютого (понеділок) о 14:30. Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/SrDSVHqsQLwMunU53