У Німеччині та Люксембурзі відбулися пам’ятні заходи до 90-х роковин Голодомору

6 Грудня 2022

26 листопада 2022 року, у день вшанування пам’яті жертв Голодомору, українська громада німецького міста Трір (Німеччина) та Люксембургу (Велике Герцогство Люксембург) провели комеморативно-інформативні заходи, під час яких розповідали зацікавленим перехожим про Голодомор, геноцидну політику Радянського Союзу, показували та давали куштували сурогати, які українці змушені були їсти в 1932-1933 роках, щоб вижити.

Захід відбувся у рамках акції «Uncounted 1932.2022. Food as a weapon of genocide», що була ініційована випускниками Української академії лідерства. Національний музей Голодомору-геноциду надав для показу німецькомовну та англомовну версії виставки «Незасуджений геноцид українців повторюється». Мета заходу полягала в тому, щоб показати громадськості, як непокаране зло повертається і повторюється. Зараз, як і 90 років тому, росія продовжує знищувати українців, обстрілюючи українські села та міста артилерією, завдаючи ракетних ударів по житлових будинах та об’єктах критичної інфраструктури, обкрадаючи зернові сховища та блокуючи доставлення гуманітарної допомоги.

Під час проведення акції в Трірі, разом з усією Україною о 16 годині за Києвом (о 15-ій за місцевим часом) учасники заходу запалили свічку пам’яті та провели хвилину мовчання. Трірська акція з вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася за підтримки федеральної програми «Demokratie leben!» Bundesministerium für Familie, Senioren, Frauen und Jugend».

Під час акції в Трірі. Фото – Владлена Шугані.

У Люксембурзі захід було проведено у співробітництві з LUkraine asbl. Подивитися на виставку завітав депутат Парламенту, який закликав провести таку акцію 13 грудня перед люксембурзьким Парламентом, де планують винести на обговорення визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Люксембург. Фото – Юлія Ямкова.

За кілька днів після роковин Голодомору, а саме 29 листопада 2022 року, Бундестаг Німеччини визнав Голодомор геноцидом українського народу. У цій постанові Бундестаг зокрема закликає федеральний уряд «підтримувати вшанування пам’яті жертв Голодомору та його міжнародне визнання на політичному рівні, наприклад, через різноманітні освітні заходи». Проведені акції є одним з прикладів освітньої роботи з громадськістю.