Австралійська діаспора про Голодомор

31 Жовтня 2019

Сьогодні до Музею Голодомору завітав Микола Мовчан, президент Української Громади Західної Австралії, аби подарувати музею — книгу Лесі Мельничук “Голодомор: приглушені голоси українських дітей”.

У книзі авторка розповідає історії 40 людей, які переживши Голодомор, емігрували до Західної Австралії. Нині там — велика спільнота діаспорян.

У передмові Леся Мельничук зазначає: «Насправді те, що я досліджувала, – це історія нашої маленької української громади в Перті (Західна Австралія). Чому ми не знали про це? Чому ми не говорили про це? Чому світ не говорив про це? Чому цей епізод історії не вивчали студенти поряд з історією Голокосту? Те, про що я дізналася, було руйнівним голодом, принесеним Сталіном українському народу, до якого, на мою думку, можна справедливо вживати слово геноцид».

Книгу видано у жовтні 2018 року, а вже у 2019 робота отримала золоту медаль  у категорії «Європейський регіон, найкраще у документальній, науковій літературі» від Independent Publisher Book Award 2018 (IPPY Awards).

Independent Publisher Book Award – премія, яка підтримує незалежних авторів.

На часі книга доступна у друкованому та електронному варіанті. Замовити можна на офіційному сайті видання.