Автори іранської вистави про Голодомор відвідали Музей

5 Липня 2021

5 липня керівник театральної трупи «Сегане» з міста Тегеран (Іран) Алі Сафарі, режисерка трупи Рахі Хаджізейнал, перекладач Алі Хемматі та керівниця літературно-драматургічної частини Київського академічного театру на Печерську Ксенія Реутова відвідали наш музей. З ними спілкувалися перший заступник генерального директора музею Андрій Загорулько, завідувачка відділу історичних досліджень Інституту дослідження Голодомору Інна Шугальова та заступниця завідувача екскурсійно-освітнього відділу Ольга Вигодованець.

Алі Сафарі написав сценарій п’єси «Голодомор», прем’єра якої відбулася 12 березня 2021 року в тегеранському театрі «Neauphle-le-Chateau». Вона стала фінальною частиною театральної трилогії про злочини ХХ століття, перша частина якої називалася «Жіночий Освенцим», друга — «Берлін 10:10». Вистава викликала жваве обговорення серед мистецьких кіл, також згодом її переглянув Посол України в Ірані С. Бурдиляк.

Згодом трупа планує показати цю виставу в Київському академічному театрі на Печерську, і для того, щоб удосконалити й адаптувати її для українських глядачів, автори звернулися до Музею Голодомору.

Авторську ідею Алі Сафарі втілив на сцені молодіжний аматорський колектив театральної трупи «Сегане» за режисурою Рахі Хаджізейнал. Акторський склад: Саріна Азад-Мілані, Фаршада Айюбі, Мохаммад Пасандіде, Тім Такізаде, Фарзане Сейрі, Аху Шафієя, Мілад Салехванд, Мехді Аббасі, Ніка Касемі, Атефе Мусаві та Алірези Валіпур.

Музейники подарували гостям комплект книг про Голодомор. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та закликаємо всіх поширювати інформацію про Голодомор за кордоном.