Бібліотеки Черкащини отримали підбірки книг про Голодомор

29 Листопада 2020

В рамках освітньо-патріотичного проєкту Національного музею Голодомору-геноциду «Боротьба за свідомість» та Меморандуму про співпрацю між Національним музеєм Голодомору-геноциду та Черкаською ОДА було передано комплекти книг до 20 бібліотек області.

Завдяки проєкту бібліотеки отримали сучасні наукові та науково-популярні видання з історії України ХХ ст., зокрема про Голодомор 1932–1933 рр.

Серед них: «Енциклопедія Голодомору 1932–1933 років в Україні»; «Нариси про Голодомор, або Навіщо нам потрібно знати всю правду про геноцид українців» (авторка Олеся Стасюк); «Голодомор-геноцид (термінологія)»; «Йосип Сталін — фельдмаршал Голодомору» (автор Василь Марочко); «Правда про “золотий” вересень 1939-го» (автор Володимир Сергійчук); «Ковчег отця Ковча»; «Моя служба Батьківщині» (спомини відомого учасника національно-визвольної боротьби за відродження і утвердження Української державності в 1917–1921 рр.) Кость Смовський; «З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ» (9 науково-документальних журналів, в яких публікуються матеріали закритих архівів спецслужб, правоохоронних органів, біографічні нариси про діячів дисидентських (опозиційних) рухів 1960–1980-х років в Україні, які стали жертвами політичних репресій у СРСР, мартиролог імен загиблих у тюрмах і таборах НКВС).

Бібліотеки Черкаської області які отримали комплекти книг від Національного музею Голодомору-геноциду.

1. Черкаська центральна міська бібліотека для дорослих імені Лесі Українки.
  2. Смілянська міська центральна бібліотека ім. О. Журливої.
  3. Уманська міська централізована система бібліотек.
  4. Публічна бібліотека Чигиринської міської ради.
  5. Публічна бібліотека Кам’янської міської ради.
  6. Тальнівська центральна бібліотека Тальнівської міської ради.
  7. Драбівська  районна бібліотека.
  8. Корсунь-Шевченківська  центральна районна бібліотека.
  9. Жашківська  центральна районна бібліотека.
  10. Звенигородська центральна районна бібліотека.
  11. Золотоніська  районна бібліотека.
  12. Катеринопільська центральна районна бібліотека.
  13. Монастирищенська центральна районна бібліотека.
  14. Христинівська центральна районна бібліотека.
  15. Чорнобаївська центральна районна бібліотека.
  16. Центральна районна бібліотека Шполянської ЦБС.
  17. Бібліотека Черкаського державного технологічного університету.
  18. Бібліотека Національного університету імені Богдана Хмельницького.
  19. Бібліотека Черкаського обласного краєзнавчого музею.
  20. Бібліотека Черкаської ОУНБ.

Нагадаємо, 27 листопада 2020 року на круглому столі в Черкасах було обговорено концепцію створення окремого тематичного музею, присвяченому Голодомору на Черкащині, що допоможе сформувати колективну пам’ять у жителів краю та поширити правдиву інформацію про злочин геноциду, вчинений комуністичним тоталітарним режимом проти української нації у 1932–1933 рр.