«Боротьба за свідомість» — новий проєкт музею

2 Березня 2020

2 березня у Музеї Голодомору відбулася спільна нарада щодо реалізації проєкту «Боротьба за свідомість».

Проєкт забезпечуватиме національні, обласні універсальні наукові бібліотеки України та бібліотеки вищих навчальних закладів гуманітарно-історичного профілю новими виданнями, які покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. Проект допоможе дізнатися громадськості правду про різні хронологічні періоди історії України, руйнуючи давно вкорінені совєтські стереотипи, зокрема й про Голодомор-геноцид української нації у 1932–1933 роках.  На сьогодні такі проекти велика рідкість, а потреба у них для формування українського, патріотичного, громадянського суспільства — колосальна.

У нараді взяли участь представники:

• Архіву Служби безпеки України — Віталій Хропко;
  • Українського інституту національної пам’яті — Володимир Тиліщак, заступник Голови УІНП;
  • Національного університету «Києво-Могилянська академія» — Тетяна Чорна, директорка бібліотеки, разом із Тетяною Ліщук та Мариною Ніколаєвою
  • Київського національного університету ім. Т. Шевченка — Наталя Іллюк та Ірина Шевчук, представниці бібліотеки ім. М. Максимовича;
  • Київського університету ім. Б. Грінченка — Олена Бондарева, проректор з науково-методичної, соціально-гуманітарної роботи та лідерства;
  • Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова — Людмила Савенкова, директор бібліотеки та Заїнчківська Ірина, старший викладач кафедри соціології та публічних комунікацій, бібліотекар музею історії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова;
  • Національної академії Служби безпеки України — Василь Даниленко;
  • Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського — Євгенія Білько, молодша наукова співробітниця;
  • Національної історичної бібліотеки України — Алла Коваленко, завідувачка відділу комплектування;
  • Національного університету оборони України ім. І. Черняховського — Юрій Стасюк, представник науково-дослідного центру воєнної історії.

Учасники наради домовилися про підписання спільного меморандуму, а також об’єднання зусиль у впровадження цього проєкту.

Нагадаємо, у 2019 році Національний музей Голодомору-геноциду та філіал музею «Інститут дослідження Голодомору» спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» ім. В. Стуса та Службою безпеки України реалізували освітньо-патріотичний проєкт «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість». Проєкт був спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек сучасними науковими та науково-популярними виданнями з історії України ХХ ст., зокрема про геноцид української нації — Голодомор 1932–1933 рр.