Директор Меморіалу жертв Голодомору взяла учать у заходах, приурочених місяцю вшанування жертв геноцидів

2 Травня 2018

Третій рік поспіль в Канаді проходить акція «Квітень – місяць пам’яті жертв геноциду, засудження та запобігання». Протягом місяця в містах Канади відбуваються освітні та культурні заходи, присвячені питанню навчання молоді про геноцид та його запобіганню. Традиційно, громади Канади в різний спосіб розповідають про історію геноциду, що пережив їхній народ.

Цього року, до акції приєднався Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». 22 – 25 квітня у Вінніпезі генеральний директор НМ «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк мала зустріч з президентом Канадського Музею Прав Людини Джоном Янгом, українською громадою та представниками менонітів, які емігрували з України в минулому столітті.

Олеся Стасюк розповіла про діяльність Меморіалу жертв Голодомору в освітньому напрямку. Керівники музеїв обговорили подальші плани співпраці. В рамках зустрічі відбувся спільний перегляд фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», який був створений музеями в 2016 році.

На зустрічі з українською громадою Вінніпега, генеральний директор презентувала діяльність музею та розповіла про плани та цілі музею. Представники діаспори висловили бажання передати до Меморіалу жертв Голодомору меморіальні предмети та документи музейного значення. В рамках зустрічі з представником культурно-навчального центру українців Вінніпегу «Осередок» – Софією Качор, сторони домовилися про передачу до фондів музею свідчень очевидців Голодомору.

Також генеральний директор зустрілася з громадою менонітів, які емігрували з України. Представники цієї протестантської течії цікавилися можливостями досліджень історії менонітських общин УСРР у роки Голодомору.

Під час заходів Олеся Стасюк поспілкувалася з учнями Старшої школи міста Вінніпег Winnipeg School Division про Голодомор.

26 квітня 2018 р. Олеся Стасюк разом з президентом КМПЛ Джоном Янгом та заступником президента Клінтом Кьорлом мали зустріч з українською громадою у Саскатуні, провінція Саскачеван. Генеральний директор Меморіалу жертв Голодомору ознайомила представників громади з діяльністю і планами музею. В рамках візиту Олеся Стасюк відвідала Український музей Канади , з співробітниками якого директор обговорила перспективи музейної  співпраці та передачі до Меморіалу жертв Голодомору цінних матеріалів, що мають відношення до років Голодомору в Україні.

Наступні заходи пам’яті геноциду, засудження та запобігання, відбулися 27-28 квітня в Едмонтоні, провінція Альберта. Зустрічі проходили в Альбертському Університеті, при якому працює Канадський інститут українських студій. Олеся Стасюк мала розмову з представниками КІУС про майбутню співпрацю в дослідженні та вивченні історії Голодомору.

Програмою акції «Квітень – місяць пам’яті геноциду, засудження та попередження» передбачено також заходи на початку травня в Торонто, Оттаві та Монреалі.