Директорці Меморіалу жертв Голодомору присвоєно звання «Заслуженого працівника культури»

7 Лютого 2019

22 січня 2019 року Указом Президента України №14/2019 «Про відзначення державними нагородами України» з нагоди Дня Соборності України генеральному директору Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олесі Стасюк присвоєно почесне звання «Заслуженого працівника культури» за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави.

7 лютого 2019 року Міністр культури України Євген Нищук вручив високу нагороду генеральному директору Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” Олесі Стасюк.

«Попри певні дискусії у суспільстві щодо доцільності збереження державних нагород та звань, я переконаний, що люди, які присвятили своє життя українській культурі, які примножували її всередині країни та презентували у світі, мають отримувати визнання державою. Я вдячний кожному з вас за докладені зусилля, служіння мистецтву та багатолітню працю на благо становлення української культури», – наголосив Євген Нищук під час церемонії нагородження діячів культури.

Олеся Стасюк  – український історик, громадська діячка, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». У 2007 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистила дисертацію на тему “Деформація традиційної культури українців в кінці 20-х – на початку 30-х років ХХ століття” та здобула вчений ступінь «кандидата історичних наук».

Олеся Стасюк є автором монографії «Геноцид українців: деформація народної культури» (Київ, 2006, 334 с.) та численних наукових статей з тематики Голодомору та наслідків геноциду для українства. Нею, за її участі та під її керівництвом було створено десятки виставкових та освітніх проектів, які демонструвалися не лише в Україні, а й закордоном.

Як громадська діячка та дослідник історії геноциду-Голодомору вона неодноразово брала участь у багатьох міжнародних конференціях та круглих столах (Німеччина, Італія, Бельгія, Швейцарія, Литва, Чехія, Ліван, Ірландія, Польща, США, Канада та ін.). Була куратором Міжнародного Форуму «Народ мій є! Народ мій завжди буде!» (Київ, 2013 р.). З 2013 р. є членом Громадського Комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, заступник голови ГО «Всеукраїнська правозахисна організація „Меморіал“ імені Василя Стуса».