До музею передали документи виконавця Голодомору

1 Липня 2021

26 червня 2021 року Інна Власова з міста Кривий Ріг передала до Музею Голодомору 15 документів, які зберігалися в її родинному архіві. Вони розповідають про події колективізації, хлібозаготівель та Голодомору-геноциду.

У 1932–1933 роках прадідусь Інни Власової Грицько Івлєв був головою Тернуватської сільської ради у Дніпропетровській області та виконував злочинні розпорядження комуністичного тоталітарного режиму. Також він був членом правління місцевого колгоспу, а згодом — директором Широківської машинно-тракторної станції. Так він долучився до вбивства голодом своїх односельчан. Зараз родина вирішила передати збережені в них документи того періоду до музею.

Нп презентації збірника документів «Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби, наслідки», впорядкованого співробітницею Інституту дослідження Голодомору Наталією Романець, Інна Власова познайомилася з дослідницею та переповіла їй історію своєї сім’ї.

Передані матеріали, що проливають світло на регіональну історію геноциду українців, увійдуть до експозиції другої черги Музею Голодомору, будівництво якої триває.

Якщо у вас збереглися фотографії, документи чи інші речі, які розповідають про Голодомор-геноцид, напишіть нам на електронну пошту [email protected]. Кожна така річ — безцінна і вартує бути збереженою.