До музею передали спогади людей, які пережили Голодомор-геноцид

23 Жовтня 2018

Національному музею «Меморіалу жертв Голодомору» до 85-тих роковин Голодомору-геноциду українські університети зголосилися передати свідчення очевидців Голодомору для їх подальшого вивчення, зберігання та залучення до музейних і освітніх  проектів.

23 жовтня 2018 року представники  Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Ірина Батирєва та Одеського національного університету імені Іллі Мечникова Валентин Долгочуб передали музею збірки свідчень очевидців геноциду в України 1932-1933 років, що були зібрані в ході експедицій в регіонах України в різні роки.

«У Меморіалі жертв Голодомору зберігаються томи свідчень очевидців Голодомору, зібрані як співробітниками музею, так й іншими установами, окремими дослідниками, які передали матеріали до музею. Цього року ми звернулися до університетів України, громадських організацій з проханням передати до музею свідчення, які були зібрані у 2007-2008 роках на виконання Указу Президента України Віктора Ющенка. З метою збереження національної пам’яті про Голодомор, музей акумулює ці матеріали, з яких буде сформовано архів майбутнього музею». – зазначила у своєму виступі генеральний директор Меморіалу жертв Голодомору Олеся Стасюк.

Директор розповіла, що до музею також передадуть записи інтерв’ю людей, які пережили Голодомор, газети та громадські організації.

Свідчення очевидців Голодомору з Сумської області надіслав Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка.