Дослідник Нік Купенський у музеї Голодомору

19 Червня 2019

До музею завітав американський дослідник літератури та візуальної культури Ніколас Купенський (Nick Kupensky). Незабаром вийде його книга про образ ДніпроГЕСу в американській літературі та візуальній культурі (фото, відеохроніки тощо). У ній дослідник також загострює увагу на Голодоморі-геноциді на фоні політики індустріалізації СРСР. Так на фотографіях Джеймса Еббе, наприклад, на фоні вже збудованого ДніпроГЕСу помічаємо довгу чергу людей за хлібом, і розуміємо справжню причину цього явища – Голодомор.

З нетерпінням очікуємо на подальші знахідки дослідника Боденського коледжу (США), адже в книзі буде багато архівних матеріалів з США, а також спогадів та мемуарів свідків будівництва ДніпроГЕСУ, а отже й очікуємо на нові свідчення про Голодомор.

Поки що пропонуємо до вашої уваги статтю пана Ніколаса, опубліковану на «Україна Модерна», де ви можете ознайомитися з основними ідеями книги.