Директор Інституту дослідження Голодомору зустрівся з педагогами Дунаєвецької ОТГ

2 Січня 2020

24 грудня 2019 року за підтримки управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міськради (Хмельницька область) відбулася зустріч учителів історії Дунаєвецької міської ОТГ з Віктором Брехуненком, доктором історичних наук, професором, директором Інституту дослідження Голодомору, філіалу Національного музею Голодомору-геноциду. На зустрічі було презентовано діяльність Інституту дослідження Голодомору, Національного музею Голодомору-геноциду та напрацювання останнього часу.
Віктор Брехуненко наголосив на історичній тяглості російсько-української війни, розповів про зародження концепту «русского міра», політику Російської імперії, спрямовану на зросійщення українців, про зусилля Москви для знищення української державності упродовж останніх 350 років.

Також Віктор Брехуненко презентував свою книгу «Україна й українці: ім’я як поле битви». Присутні обговорили актуальні теми: українсько-російські війни, роль вчителя історії у формуванні національної свідомості учнівської молоді та у висвітленні теми Голодомору-геноциду, роль української історичної науки у боротьбі з перекрученням історичних подій, роль масмедіа у формуванні історичної пам’яті та імідж держави України на світовій арені.
Від імені Національного музею Голодомору-геноциду професор Віктор Брехуненко передав для вчительської громади цілий ряд видань на історичну тематику.

Загалом у 2019 році директор Інституту дослідження Голодомору провів чимало таких зустрічей з понад 600 вчителями історії у різних містах України (Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Херсон, Запоріжжя, Кривий ріг, Кам’янець-Подільський, Чемерівці, Кам’янське). У 2020 році Інститут дослідження Голодомору продовжить роботу в цьому напрямку — заплановано десятки зустрічей та лекцій по всій Україні.