У Музей Голодомору з парламенту Валенсії передали документи про визнання Голодомору геноцидом

10 Січня 2020

10 січня 2019 року до Музею Голодомору завітав Андрій Якубув, юрист-політолог, молодіжний діяч діаспори у сфері українсько-іспанських культурних та наукових ініціатив, член президії Української всесвітньої координаційної ради. Він передав документи, які засвідчують визнання парламентом Валенсії Голодомору геноцидом.

Генеральний директор музею Олеся Стасюк обговорила з Андрієм Якубувим співпрацю Музею Голодомору з українською громадою в Іспанії, оскільки робота над визнанням Голодомору геноцидом триває і тільки завдяки спільним зусиллям ми зможемо досягти бажаного результату.

4 грудня 2019 року у парламенті Валенсійської автономії Іспанії розглянули питання визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Валенсійські депутати одноголосно ухвалили постанову «Про підвищення обізнаності та засудження великих злочинів ХХ століття, яким був Голодомор 1932–1933 років».

«У Валенсії ми зробили акцент не на формальному визнанні Голодомору геноцидом, а на максимальному поширенні правди про Голодомор, в тому числі і через заклади освіти. Під час обговорення резолюції представники усіх фракцій погодилися, що Голодомор був актом геноциду», — наголосив Андрій Якубув.

Також гість з Іспанії розповів про роботу української громади в Іспанії: «Ми разом з українським студентським товариством і викладачами проводили заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору. У 2015 році ми організували конференцію, через рік видали брошуру, а у 2018 році організували вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду разом з Генеральним консульством України у Барселоні, до якого підготували інформаційні матеріали», — зазначив Андрій Якубув.