Колаж із різних архівних документів 1930-х років

Інститут дослідження Голодомору запустив офіційний сайт

5 Вересня 2020

4 вересня 2020 року Інститут дослідження Голодомору, філіал Національного музею Голодомору-геноциду, створив свій офіційний сайт!

Він містить документи та постанови, результати досліджень, фото- та відеоматеріали про Голодомор-геноцид та масові штучні голоди 1921–1923 та 1946–1947 років.

Зокрема:

• календар Голодомору;
  • механізми та інструменти геноциду;
  • інформація про «чорні дошки»;
  • роль політвідділів МТС у здійсненні злочину геноциду;
  • трансгенераційні наслідки Голодомору та демографічні втрати;
  • штучні масові голоди 1921–1923 та 1946–1947 років;
  • цитати відомих людей про Голодомор;
  • інформація про Інститут досліджень Голодомору: його підвідділи, структуру, ціль та завдання.

Філіал «Інститут дослідження Голодомору», науковий підрозділ Національного музею Голодомору-геноциду, утворений 16 листопада 2018 року. Створення офіційного сайту дозволить кожному дослідити історію Голодомору та масових штучних голодів через документи та постанови, фото та відео, статті та дослідження.

Основними завданнями Інституту є здійснення наукових досліджень з історії Голодомору 1932–1933 рр. – геноциду української нації: його передумов, причин, вчинення, політико-правових аспектів та соціо-демографічних наслідків як для української спільноти того часу, так і трансґенераційних, а також з історії штучних масових голодів 1921–1923 рр. та 1946–1947 рр.

Історичні дослідження Голодомору-геноциду є центральним напрямом роботи Інституту і охоплюють увесь спектр наукової роботи від архівного пошуку історичних джерел, їхнього аналізу, атрибутування, систематизації до підготовки до друку монографій, статей та тез конференцій, введення в науковий обіг виявлених архівних документів у формі збірників документів і матеріалів.