Інституту дослідження Голодомору: Москва краде і вивозить український хліб

23 Березня 2022

Заява

Інституту дослідження Голодомору

Національного музею Голодомору-геноциду

У рік 90-ліття Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. Москва краде, мародерить і вивозить український хліб.

Путінський план бліцкриґу проти України остаточно провалився. Зазнаючи принизливих поразок на полі бою, кремль продовжує вбивати, мародерити, грабувати українців.

Із Бердянського морського порту вивезли морем 5 кораблів вкраденого українського зерна (десятки тисяч тонн). Куди відправили вкрадений із Бердянська український хліб, достеменно невідомо.

Відбираючи зерно й вивозячи його з України, путін повторює дії своїх політичних попередників. Підкреслюючи особливе значення українського хліба для російського пролетаріату, більшовицький очільник лєнін у 1919 р. писав про «величезні запаси хліба на Україні», без яких «радянська влада у російських губерніях неминуче загине».

Слід наголосити, що вивезення хліба з України не припинялося й тоді, коли його бракувало й самим українцям. У роки масового штучного голоду 1921–1923 рр. російські більшовики із залученням чекістів та червоноармійців постійно проводили масштабні вилучення зернохліба, продуктів харчування та вивозили його за межі республіки.

Злочинною ситуація була під час Голодомору 1932–1933 рр., коли Голодомор став інструментом організованого кремлем геноциду (телеграма за підписом сталіна, молотова в ЦК КП(б)У і Раднарком УСРР від 21 червня 1932 р., в якій наголошувалося на виконанні плану «хлібозаготівель» за будь-яких умов; постанову політбюро ЦК КП(б)У від 6 липня 1932 р. «Про план хлібозаготівель у селянському секторі» про вилучення 356 млн пудів; постанову ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації й зміцнення громадської (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 р., якою запроваджувалися розстріли, конфіскація…; телеграма ЦК КП(б)У до обкомів партії від 6 листопада 1932 р. «Про товарну блокаду районів, які не виконують плани хлібозаготівель»; директива РНК СРСР і ЦК ВКП(б) «Про попередження масових виїздів голодуючих селян за продуктами» від 22 січня 1933 р. щодо заборони виїзду селян з України і блокування кордонів військовими підрозділами та ін.) Комуністичний тоталітарний режим у 1932–1933 рр. розробив і застосував карально-репресивний механізм для знищення українців під час вчинення особливо тяжкого злочину геноциду української нації в УСРР, на історичних етнічних територіях та місцях їх компактного проживання.

У довгостроковій перспективі путін має намір максимально унеможливити життя українців, зокрема, позбавляючи їх продуктів харчування. Уже в перші дні війни через влучання російської ракети відбулася пожежа на Овруцькому елеваторі – одному з найбільших хлібосховищ на півночі нашої країни. За повідомлення Головного розвідувального управління Міністерства оборони України, фіксуються непоодинокі випадки цілеспрямованого знищення російськими окупантами сільськогосподарської техніки українських фермерів. Такі дії, що виразно мають на меті перешкодити проведенню посівної кампанії, зафіксовані у Броварському районі на Київщині, Мелітопольському районі Запорізької області, Прилуцькому, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах Чернігівщини, у кількох районах Херсонської, Харківської та Сумської областей.

Похмурий символізм подій, які розгортаються зараз в Україні, може полягати в тому, що в рік 90-ліття початку Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., кремлівський режим знову вдасться до використання голоду, як інструмента винищення українців.

Важливо наголосити, що злочинні дії росії створюють сьогодні загрозу для продовольчої безпеки не лише України, але й низки інших країн, які залежать від поставок харчів із нашої держави. Насамперед можуть постраждати Марокко, Єгипет, Нігерія, Індонезія та Бангладеш, які імпортують із України найбільші обсяги сільськогосподарської продукції.

Уникнути такого розгортання подій можна лише завдяки консолідованій позиції міжнародної спільноти, яка повинна посилювати санкційний тиск на росію, розширювати надання допомоги українцям, які мужньо захищають свою державу, свій рідний дім!