Італійський художник Сабатіно Шіа привіз в Україну свої картини про геноцид українців

17 Вересня 2018

Вперше в Україні представлено картини італійського художника Сабатіно Шіа із серії «Геноцид українців».  Роботи, які розповідають історію злочину сталінського режиму проти українців. Свої твори митець подарував Національному музею «Меморіал жертв Голодомору».

Міністр культури України Євген Нищук на відкритті виставки подякував художнику за привернення уваги до теми Голодомору – геноциду українського народу: «Те, що Сабатіно Шіа забажав подарувати нам ці полотна, є для нас дуже цінним. Це той момент, який ми маємо зараз на меті – донести цю трагедію до якомога ширшого кола людей світового співтовариства».

На презентації художник Сабатіно Шіа, також повідомив про написання роману на  тему Голодомору: «Це не звичайний роман. Роман буде в казках, байках. Це мій улюблений стиль письма. Насправді це було не легким завданням, оскільки треба було висвітлювати події через казкових персонажів, відьом, фей. Було досить складно, але мені потрібно було це зробити, щоб донести інформацію до молодого покоління, підлітків».

«У далекому 1933 році Консул Італії в СРСР Серджіо Граденіго писав з Харкова: « … представники уряду визнали, що людські втрати від Голодомору в Україні становлять 9 мільйонів, я вважаю, і в українському середовищі говорять, що 40-50% населення України». Тоді представник Італії допомагав світу дізнатися правду про Голодомор. І зараз – громадянин Італії допомагає нам розповісти трагічну історію української нації про Голодомор», – зазначила генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» – Олеся Стасюк.

Нагадуємо, що виставка картин «Геноцид українців» художника Сабатіно Шіа експонуватиметься в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» до 1 листопада 2018 року.