Картини музею від свідка Голодомору

3 Липня 2019

Співробітники музею відвідали унікальну людину – свідка Голодомору-геноциду, колишнього в’язня нацистських концтаборів – Миколу Онищенка. Незважаючи на всі ті невимовні страждання, що випали на долю чоловіка, він зберігає колосальний оптимізм. Навіть російська агресія, яка на схилі віку позбавила його рідної домівки в Луганську, не зламала загартованого роками характеру.

Микола Павлович продовжує займатися улюбленою справою – він пише радісні, сповнені світла і життя картини, які дарує людям. Зазнавши страшенних поневірянь в дитячі та юнацькі роки, Микола Онищенко ніби промовляє до нас – не втрачайте надії, вірте в краще. З його полотен б’є життя, свобода гір і моря, краса квітів і плодів землі. Він нагадує всім сучасникам – дивіться, ось Я, той, кого хотіли вбити, продовжую жити і всупереч смерті нести людям радість. Микола Павлович люб’язно передав до фондів музею 6 картин.