Книга Музею Голодомору потрапила до короткого списку Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2020»

8 Січня 2021

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив короткі списки у 7 номінаціях. Про це повідомляє пресслужба конкурсу.

Книга Музею Голодомору «Рафаель ЛЕМКІН. Радянський геноцид в Україні» потрапила до короткого списку «Дослідження / документи» у номінації «Минувшина».

Церемонія нагородження лавреатів відбудеться на початку лютого.

Видання «Рафаель ЛЕМКІН. Радянський геноцид в Україні» – це доповнене перевидання публікації знаменитої доповіді Рафаеля Лемкіна про геноцид української нації, вчинений комуністичним режимом. Публікація перекладена 6 офіційними мовами ООН та 27 іншими мовами. Упорядницею є Олеся Стасюк, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду, видавець – Марко Мельник.

Книгу відкриває вступне слово від Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження Голодомору. До статті додано текст Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду, історичний вступ професора Романа Сербина і фотографію професора Рафаеля Лемкіна в товаристві ключових дипломатів ООН, які активно підтримали проєкт Конвенції про Геноцид.

Видання можна придбати у крамничці Музею Голодомору або написавши на пошту [email protected].

Нагадаємо, Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» заснований 1999 року і щорічно визначає кращі українські книжки поточного року, видані вітчизняними видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами. Рейтинг покликаний вияскравити, урельєфнити безперечні щорічні здобутки українського книжництва; детонувати у масовій свідомості резонанс коректного зіставлення цих здобутків з закордонними аналогами (це надзвичайно важливо в умовах панування на українському ринку продукції наприклад російських видавництв); створити новітні орієнтири національної гордості.