Зображення афіші конференції, на якій розміщені фотографії усіх спікерів та модераторів

Конференція «Роль культури та релігії в миробудуванні»

15 Липня 2020

15 липня відбулася конференція «Роль культури та релігії в миробудуванні», організована МБФ Карітас України. В рамках події пройшло кілька вебінарів, серед яких «Музеї — мова передачі історичної пам’яті та лікування колективних травм».

Представницею та спікеркою від Національного музею Голодомору-геноциду була Ірина Батирєва — перший заступник генерального директора, кандидат історичних наук, етнолог. Коло наукових інтересів: етнологія та культурна антропологія, краєзнавство, музеєзнавство, усна історія.

Вебінар охопив такі важливі питання:

• Представлення травматичних подій музеїв, вплив на сьогодення;
  • Наскільки важливе осмислення подій та їх переозначення;
  • Яке послання працівники доносять відвідувачам;
  • Як це впливає на людей та стереотипи;
  • Травматизація і пам’ять: як передавати не травмуючи;
  • Як подавати історію, зцілюючи;
  • Де шукати історичну правду;
  • Об’єктивне висвітлення чи пропаганда і позитивний образ;
  • Як висвітлювати історичні події, щоб вони слугували об’єднанню суспільства.

Модераторами зустрічі були Олена Суший, доктор наук з державного управління, кандидат філософських наук завідувачка лабораторії методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, та Оля Кухарук, психотерапевтка, що спеціалізується на психотерапії травми, наукова співробітниця Лабораторії методології психосоціальних та політико-психологічних досліджень Інституту соціальної та психологічної психології НАПН України.

Спікерами вебінару також були:

Антон Дробович голова Українського інституту національної пам’яті;

Ігор Пошивайло директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Музею Революції Гідності.

Вячеслав Зайцев співробітник Національного заповідника «Хортиця»

Наталія Буланова директорка музею Історії м. Кам’янське

Ярослав Коретчук директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім.С.Бандери.

Повне відео вебінару можна переглянути за посиланням.