Свічки нв іонф виставки

Кураторська екскурсія в Музеї Голодомору

20 Грудня 2020

20 грудня у Музеї Голодомору відбулася кураторська екскурсія Яни Гринько виставкою канадської мисткині українського походження Лесі Марущак.

Відвідувачі мали можливість поспілкуватися з кураторкою і дізнатися більше про концепцію виставки та її авторку.

Виставка «Марія» є мобільним меморіальним простором, що увіковічнює пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 рр. та внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини. У центрі виставки — образ дівчини Марії, яка всупереч рішенню диктатора Сталіна, вижила, на відміну від мільйонів жертв совєцького геноциду в Україні.

Яна Гринько, кураторка виставки: «Дивовижно, як роботи Лесі Марущак притягують погляд. Використані авторкою художні прийоми перетворили фотографії часів Голодомору на мистецькі об’єкти. Історія дівчинки Марії стала простором для роздумів про масштаби і глибину шкоди, завданої тоталітарним комуністичним режимом».

Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин. Леся Марущак сформувала власне бачення Голодомору на основі історичної пам’яті українців Канади про геноцид українців.

Команда Музею Голодомору планує проводити кураторські екскурсії. Для того, щоб дізнаватися про них, слідкуйте за нашим сайтом, соціальними мережами та підписуйтеся на нашу розсилку.