Лекція професора Дмитра Білого

7 Жовтня 2022

У Музеї Голодомору в рамках інформаційно-виставкового проєкту «ЧОМУ РОСІЯ КРАДЕ ЗЕРНО? (Не)нова історія злочину» відбулася лекція доктора історичних наук, професора, науковця Інституту дослідження Голодомору Дмитра Білого.

Історик наголосив, що найцінніший ресурс у світі – це земля, яка дає їжу. І Україна, як володарка найродючіших чорноземів, завжди була ласим шматком для загарбників. «Найкращі в світі українські чорноземи – це і вічне благословення України, і її вічне прокляття», – зазначав ще на початку минулого століття Дмитро Дорошенко, український політичний діяч та історик. Саме українцям на своїй родючій землі довелося зазнати і найбільшого в історії знищення голодом.

«Терор голодом – це те, що більшовики і росіяни використовували проти України упродовж останніх ста років», – наголосив Дмитро Білий. Він розповів присутнім, якими були причини і наслідки штучного голоду в 1921–1923 роках, Голодомору 1932–1933 років, а також голоду 1946–1947 років. «І зараз, в умовах нинішньої війни, вороги використовують хліб як один із засобів убивства», – додав науковець, наголошуючи, що росія вже погрожує голодом не тільки Україні, а всьому світу. Проте москва вже не може приховати свої злочини і їх наслідки так, як робила це в минулому. Весь світ сьогодні знає правду та робить усе можливе, щоб зупинити країну-терориста.

Нагадаємо, наступні лекції Дмитра Білого відбудуться 13 і 20 жовтня. Запрошуємо всіх охочих!