Медаллю Ґарета Джонса нагородили гендиректорку Музею Голодомору

10 Грудня 2021

Генеральну директорку Національного музею Голодомору-геноциду Олесю Стасюк нагороджено відзнакою «Медаль Ґарета Джонса». Про це стало відомо сьогодні, 10 грудня, під час Міжнародної науково-практичної конференції «Права людини: від декларації – до забезпечення».

Колектив Музею та Інститут дослідження Голодомору щиро вітають Олесю Стасюк з престижною нагородою, яка є свідченням високих професійних стандартів, непохитної позиції в пошуку та дослідженні правди, бажання донести до суспільства досі невідомі сторінки трагічного минулого української нації. Нехай висока відзнака буде стимулом до подальших вагомих досягнень та нових здобутків у роботі й наукових пошуках!

Відзнака «Медаль Ґарета Джонса» — це недержавна нагорода з особливим статусом, започаткована в 2019 році Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка для гідного вшанування та нагородження журналістів, науковців, видавців і меценатів за вагомий внесок у дослідження Голодомору та масових штучних голодів 1921-1923 років і 1946-1947 років. Нагородження відзнакою здійснюється за рішенням вченої ради Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Нагороду названо на честь британського журналіста Ґарета Джонса. Гасло відзнаки – «Правда і Честь» Як відомо, в 1932-1933 роках, коли Совєцкий Союз усіляко намагався приховати правду про голод в УСРР, Ґарет Джонс розповів світові про те, що насправді відбувалося в Україні. Це й є високі стандарти журналістики та наукової роботи. І саме таким критеріям має відповідати діяльність журналістів і  науковців, які досліджують трагічні сторінки історії.

Також «Медалі Ґарета Джонса» у 2021 році були удостоєні стали Леонід Мужук – журналіст, автор документальних фільмів про Голодомори в Україні, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, та Віктор Набруско  – журналіст, ініціатор медійних заходів та радіопередач про Голодомори та масові штучні голоди в Україні.

У попередні роки відзнаку отримали американський дослідник Голодомору Джеймс Мейс (посмертно), американська журналістка і сценаристка українського походження, авторка сценарію, співпродюсерка фільму про Ґарета Джонса «Ціна правди» Андреа Халупа, доктор історичних наук, професор, голова Асоціації дослідників Голодоморів в Україні Василь Марочко, доктор історичних наук, професор, автор численних наукових досліджень і публікацій на тему Голодомору Володимир Сергійчук та інші достойники.