Меморіал презентував для освітян Полтавщини навчальний фільм про Голодомор

18 Вересня 2017

В співпраці з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського та Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА  Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» 19 вересня 2017 року в Полтаві презентував навчальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща».

110 вчителів історії та права переглянули кінострічку в залі Полтавського краєзнавчого музею та отримали DVD з фільмом і довідковими матеріалами з питань Голодомору в подарунок .

Презентація була організована в рамках проекту Меморіалу жертв Голодомору з поширення навчального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща» серед шкіл України.

Фільм є результатом давнього співробітництва Національного музею «Меморіалу жертв Голодомору» з Канадським Музеєм Прав Людини і демонструється лише в експозиціях даних музеїв.

Сюжетна лінія зосереджується на міжнародній пресі, яка публікувала інформацію про Голодомор. Центральним напрямком є боротьба мас-медіа: Волтера Дюранті, який симпатизував політиці Сталіна та заперечував факт масового вбивства українців в 1930-х роках, і журналістів Гарета Джонса та Малькольма Маггеріджа, які намагалися донести правду.

На прикладі історії геноциду української нації – Голодомору – в 12-хвилинному фільмі досліджено роль і функції засобів масової інформації, які можуть як зламати мовчання навколо злочину, так і сприяти створенню інформаційного вакууму, який приховує або спотворює правду.

В планах музею – проведення подібних презентацій-зустрічей у Одесі (27 вересня), Миколаєві (28 вересня), Запоріжжі (5 жовтня), Дніпрі (4 жовтня), Чернігові, Сіверодонецьку та Краматорську. Ще раніше диски з фільмом отримали освітяни Львова, де презентацію провели у співпраці з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів «Територія Терору».

Для отримання навчальними закладами України диску з фільмом просимо звертатися до Меморіалу жертв Голодомору за контактами: [email protected] , 044 254-45-12