Меморіал жертв Голодомору прийняв тисячі відвідувачів у День пам’яті жертв Голодомору

25 Листопада 2018

24 листопада 2018 року, у День пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні,  на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” відбулися загальнонаціональні поминальні заходи.

Розпочалися заходи Панахидою за жертвами Голодомору-геноциду українського народу, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Після Панахиди до присутніх звернувся Президент України Петро Порошенко. Зокрема Президент сказав: «Геноцид був дуже ретельно спланований. Ним хотіли вирішити назавжди українське питання, яке століттями не давало спокою Росії, та й відверто кажучи і досі не дає…».

Завершуючи промову, Президент України оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася Всеукраїнська акція «Запали свічу».

Вшановуючи пам’ять вбитих геноцидом в 1930-х роках українців, Президент, Голова Уряду та Голова Верховної Ради України встановили «Свічки Вічної пам’яті» до меморіального знаку «Свіча пам’яті».

У церемоніальних заходах також  взяли участь керівники зарубіжних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, регіональні делегації, громадські та культурні діячі.

По всій Україні були приспущені державні прапори і обмежено проведення розважальних заходів.

У рамках вшанування 85-тих роковин Голодомору-геноциду, в День пам’яті жертв Голодомору, всесвітньо відомий український гурт «ДахаБраха» за партнерської підтримки Національного центру Олександра Довженка виконав музичну програму «Земля» (за однойменним фільмом Олександра Довженка). Пізніше до скорботних заходів долучився етнографічний хор “Гомін”.

Також усі відвідувачі музею мали змогу побачити перформанс «Ті, що блукають» в Залі пам’яті. Актори Київського театру-студії «МІФ» протягом двох тижнів напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору  розповідали про долі людей, які жили в роки Голодомору,  громадському транспорті.

В цей день Зала пам’яті Меморіалу жертв Голодомору була відкрита до пізньої ночі. Гості Меморіалу запалили 8 тисяч лампадок в пам’ять про 7 мільйонів невинно убитих українців. 1200 поминальних хлібців було роздано відвідувачам, щоб пом’янути мільйони жертв геноциду, яких не було поховано за християнським обрядом, про яких понад півстоліття булло заборонено згадувати.