Музею Голодомору передали унікальну фотографію 1933 року

9 Лютого 2022

Унікальну фотографію, на якій зображені діти в роки Голодомору передав до нашого Музею Іваненко Віктор Іванович.

На фото учні другого класу і вчитель села Поставмуки (Постав-Мука), що на Полтавщині. Знімок зроблений 25 січня 1933 (згідно з підписом на іншому екземплярі фото, який зберігається у Можчіля Віктора Миколайовича).

На звороті переданого фото є напис: «…на згадку наш 2 клас…учнів, які були тоді і які померли».

Протягом майже сторіччя фотографія зберігалася у сімейному архіві спочатку Івана Іваненка, а пізніше – його сина Віктора Іваненка, який і передав знімок у фонди Музею Голодомору.

«Батько стверджував, що з того класу голод 1933 року пережили тільки половина учнів, які зображені на фото», – написав у листі Віктор Іваненко.

Висловлюємо щиру подяку усім, хто посприяв, аби ця унікальна знахідка стала частиною фондів Музею, зокрема історику Вадиму Назаренку і родині Віктора Іваненка.

Хустки, листи, вишиванки чи партійні квитки, побутові речі та фото 1920-1930-х років — все це може стати експонатом Музею Голодомору та розповісти про геноцид українців усьому світові. Кожна річ, яка має історію та пам’ять, – безцінна, і її варто зберегти.

Якщо у вас збереглися речі, пов’язані з Голодомором, розкажіть про них, написавши на пошту [email protected].