Музей Голодомору підписав меморандум про співпрацю з МВС

26 Листопада 2020

26 листопада Національний музей Голодомору-геноциду підписав меморандум про співпрацю із Міністерством внутрішніх справ. Міністр Арсен Аваков передав до музею кримінальні справи про геноцид українців, однак робота буде системною і поступово до архіву Музею, коли він буде добудований, передадуть всі оригінали справ. Така співпраця — це можливість розповісти про злочин проти українського народу, назвати імена катів та реабілітувати несправедливо засуджених.

«Ми по крупинках збираємо інформацію про страшну трагедію в історії українського народу. І такі документи – докази цього злочину. Як би правонаступниця Союзу не намагалася приховати факти злочину, ми доводимо зворотне. Це важливо для всіх майбутніх поколінь, щоб всі розуміли, що відбувається з країною, коли вона окупована Росією», — сказала Олеся Стасюк, генеральна директорка музею.

Арсен Аваков підкреслив, що розсекречені матеріали надходять до Музею в оцифрованому вигляді, щоб зробити їх доступними не лише для науковців, але й у відкритому доступі.

«Першу справу порушено за так званим «законом про 5 колосків». За спробу принести додому жменю зерна з колгоспного поля громадянин Шляпін з Херсонської області був розкуркулений та засуджений до 10 років трудових таборів разом з дружиною та дітьми. Друга справа відкрита за фактом канібалізму. Доведені до божевілля голодні люди вважалися злочинцями та каралися дуже суворо», — розповів міністр внутрішніх справ.

Також він наголосив, що саме зараз важливо повертатися до своєї історії, розкривати і вивчати архіви, бо проти України діє ворожа пропаганда, яка має на меті знищити національну пам’ять: «Ми даємо можливість нащадкам дізнатися справжню історію Батьківщини, надати юридичну оцінку ганебному режиму світовій спільноті. Ми повинні зробити цю роботу системною і поступово передавати всі справи. Через скільки років ворог не зупиняється. Зараз з боку російського режиму маємо ще один проект по знищенню нашого народу – анексію Криму та війну на Сході України, але нас не зламати ні голодом, ні агресією. Хай живе Україна. Слава Україні».

Фото: сайт МВС.