Музей Голодомору підписав меморандум про співпрацю

21 Грудня 2022

У вівторок, 20 грудня, в.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак підписала Меморандум про співпрацю з музеями Польщі, Латвії, Литви та Естонії.

Партнерами нашого закладу в рамках цього документа стануть польський Музей пам’яті Сибіру в Білостоці, Музей окупації Латвії, Центр дослідження геноциду та опору Литви та Музей окупацій і свободи «Вабаму» (Таллін, Естонія). Учасники Меморандуму об’єднають свої зусилля задля того,  щоб на міжнародному рівні поширювати правду про комуністичні злочини: геноциди, депортації, репресії.

Ці музеї зібрали достатню базу, аби розповідати про те, що пережили їхні народи під час радянської окупації. На жаль, за межами країн, які представляють учасники меморандуму, інформація про злочини комуністичного тоталітарного режиму проти українців, поляків, латвійців, литовців, естонців та інших народів часто є маловідомою.

Зокрема злочини комунізму не були засуджені світовою спільнотою, а подекуди представники впливових політичних партій та рухів романтизують та відбілюють комуністичний режим в СРСР.

На жаль, Україна, ціною тисяч людських жертв та руйнувань побачила до чого призводить толерування зла та відсутність покарань для злочинних режимів. Сучасна Росія, натхненна «успіхами» сталінізму, вчиняє злочин геноциду уже в ХХІ столітті та несе загрозу всьому світу. Тому сьогодні так важливо розвінчувати радянську брехню і міфи та поширювати знання про злочини минулого, наслідком яких стали злочини сьогодення.