Музей Голодомору презентував виставку «Голоси з-за океану» в Дніпрі

6 Листопада 2019

У Дніпрі, в національному історичному музеї імені Яворницького, відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану», створену нашим музеєм та Союзом українських організацій Австралії.

В експозиції – чорно-білі портрети та спогади про Голодомор 1932–1933 років 26 українців з 10 різних регіонів. Ці люди пережили голод у дитинстві, а пізніше, після 30-их років ХХ століття, разом з родинами емігрували до Австралії.

Їхні світлини зробили кураторки проєкту – австралійки українського походження Яніна Грін та Галина Костюк. Дослідниці також записали розповіді цих людей.

Фотопроєкт  створили до 85-тих роковин пам’яті жертв Голодомору 2018 року та спершу експонували в галереї «SpASE GALLERY» (Мельбурн, Австралія), а потім – у Києві.

«Дослідниці намагались зберегти їхні обличчя, їхні розповіді й голоси. З того часу кілька людей, портрети яких представлені на виставці, вже померли», – розповіла завідувачка експозиційно-виставкового відділу Національного музею Голодомору-геноциду Яна Гринько.

«Навіть тисячі кілометрів суші й океанів між українцями не зможуть їх  роз’єднати.  Нас завжди буде єднати національна ідентичність, мова, історія й колективна пам’ять, зокрема і про Голодомор», – наголосила голова Громадської ради при Дніпровській міській раді Лілія Богачева.

«Я звернув увагу на те, що люди на цих портретах посміхаються, попри те, що вони пережили. Але вони вижили. Їх смерть не здолала», – зазначив керівник Південно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

Кожен відвідувач може написати лист тій людині, свідчення якої прочитав. Всі листи передадуть до Австралії.

Виставки триватиме до 5 грудня.