Музей Голодомору спільно із Посольством України у ФРН розповідає правду про Голодомор

15 Листопада 2021

У Німеччині з ініціативи Посольства України у ФРН розпочався Місяць пам’яті про жертв Голодомору 1932-1933 років. Українська дипломатична місія у співпраці із Музеєм Голодомору за допомогою цієї кампанії прагне донести до німецького суспільства правдиву інформацію про злочин геноциду українців.

У рамках Місяця пам’яті у Берліні відбувся показ фільму режисерки Аґнєшки Голланд «Mr Jones»/«Ціна правди», на який прийшли депутати новообраного Бундестагу, представники німецького уряду, відомств федерального канцлера та президента, МЗС, глави дипломатичних представництв іноземних держав, провідні німецькі журналісти, митці, активісти, члени української громади Берліна. Глядачі після перегляду стрічки погоджувалися, що німецьке суспільство має більше знати про Голодомор в Україні і навіть висловлювали пропозицію показати стрічку на німецькому телебаченні для кращого інформування суспільства.

Також у Посольстві України в ФРН було організовано дискусію щодо відображення складних тем історії у літературі. Участь у заході взяли всесвітньо відомий український письменник, президент ПЕН-Україна Андрій Курков, літературний перекладач, лауреат премії Драгоманова Клаудіа Дате, відомий німецький журналіст Ріхард Герцингер, представники громадськості, дипломати, повідомляє Укрінформ.

Під час заходу всі охочі могли ознайомитися з матеріалами виставки, підготовленої Музеєм Голодомору «Нас вбивали, бо ми – українці», яка була перекладена на німецьку мову завдяки Посольству України у ФРН.

Вищезгадана дискусія є особливо актуальною у світлі обговорення в Бундестазі петиції про визнання Голодомору актом геноциду. Зокрема Ріхард Герцингер, зазначив, що це питання в ФРН дуже заполітизоване через небажання великої частини німецького політикуму погіршувати відносини із сьогоднішнім режимом в Росії та «дратувати Путіна».  Водночас пан Герцингер переконаний, що зусилля, яких докладає українська сторона, зокрема, Посольство, слід продовжувати, адже «хто не кричить, того не почують».

Варто додати, що в рамках співпраці між Музеєм Голодомору та Посольством України у ФРН буде здійснено субтитрування на німецьку мову відеороликів виготовлених «Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки». Ці відеосвідчення свідків Голодомору стануть важливою цеглинкою в справі ширшого інформування німецької спільноти про Голодомор-геноцид.