Музей Голодомору запрошує на виставку до Дня Незалежності України

27 Серпня 2022

27 серпня у Музеї Голодомору стартував виставково-інформаційний проєкт «ЧОМУ РОСІЯ КРАДЕ ЗЕРНО? (НЕ)НОВА ІСТОРІЯ ЗЛОЧИНУ», присвячений Дню Незалежності України.

Проєкт розповідає про ціну свободи і незалежності та російсько-українське протистояння впродовж віків, зокрема й у сучасній війні.

На стендах можна побачити архівні фото часів Голодомору й світлини сучасної війни, ознайомитися з історичними фактами, які пояснюють причини й наслідки геноцидної політики москви, дізнатися про значення українського зерна у світі й те, чому росія знову вдається до шантажу голодом.

«Країна-агресор – росія – знищує український народ уже понад 100 років. Я особисто є тому живим свідком! Спочатку був штучно створений Голодомор-геноцид 1932-1933 років. Далі була Друга світова війна. А нині, у свої 97 років, мені доводиться ховатися по підвалах від щоденних масових обстрілів російського війська. Ворог нещадно вбиває українських дітей, чоловіків та жінок, наших військових та волонтерів!

Але я впевнена, що Перемога – за нами, адже ми живемо на своїй ЗЕМЛІ. УКРАЇНА – то могутня держава, а ми є сильним, сміливим та витривалим народом.

Слава Україні!

Смерть російським окупантам!», – подані слова свідка Голодомору Олександри Леонтьєвої з Миколаєва на одному із стендів виставки.

У Залі Пам’яті  відвідувачі можуть переглянути унікальні кадри, відзняті об’єднанням незалежних кінематографістів «Babylon’13» під час посівної 2022 року, а також свідчення українських фермерів, які, ризикуючи власним життям, рятували від продовольчої й економічної кризи Україну та держави, які залежать від українського хліба.

Кадр із документального відео, відзнятого об’єднанням незалежних кінематографістів «Babylon’13» під час посівної 2022 року

Особливими експонатами виставки стали обгорілі внаслідок російського обстрілу колоски пшениці, зібрані з поля Новослобідської громади Сумської області у серпні, які так і не стали хлібом.

Виставка буде доступна для відвідування до 31 жовтня 2022 року.

Кураторка проєкту – Яна Гринько.

За додатковою інформацією звертайтесяь до комунікаційниці Музею Ольги Юрчук: +38 0997609726