Музей взяв участь у Всеукраїнській конференції Товариства «Україна – В’єтнам»

13 Грудня 2019

12 грудня 2019 року в Києві пройшла Всеукраїнська конференція Товариства «Україна – В’єтнам».

Конференцію відкрили хвилиною мовчання за загиблими під час антитерористичної операції на сході України.

Учасники конференції відзначили дружні відносини між народами України і Соціалістичної Республіки В’єтнам. Зокрема, В’єтнам засудив анексію Автономної Республіки Крим Російською Федерацією. В’єтнамська громада України активно підтримує внутрішньо переміщених осіб, які залишили своє місце постійного проживання внаслідок збройної агресії Росії в Луганській та Донецькій областях.

Після вітального слова від представників Міністерства закордонних справ України та Міністерства економічного розвитку України до присутніх звернувся Голова Товариства  «Україна – В’єтнам» Олександр Шлапак. Він наголосив, що за час його головування в організації Україна та В’єтнам вийшли на новий рівень відносин: проведено численні зустрічі, налагоджено бізнес-зв’язки, організовано культурні заходи.

Посол В’єтнаму в Україні Нгуєн Ань Туан відзначив важливість існування організації: «Радий, що Товариство не стоїть на місці, розвивається, а кількість членів збільшується».

Леокадія Герасименко, заступник Голови Правління Товариства, голова Спілки жінок України більш детально розповіла про культурно-освітні заходи, які організувало Товариство в Україні та В’єтнамі протягом 2014–2019 років.

Олеся Стасюк, кандидат історичних наук, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду розповіла про Міжнародний проєкт «Аудіогід для кожного», який  передбачає переклад тексту оглядової екскурсії музеєм на 33 мови світу та начитку тексту у студії звукозапису для розміщення на аудіогідах. В межах проекту спільно з Товариством «Україна – В’єтнам» реалізовано переклад тексту оглядової екскурсії на в’єтнамську мову. У 2020 році відвідувачі Музею Голодомору з В’єтнаму матимуть можливість прослухати екскурсію рідною в’єтнамською мовою. Також директорка наголосила на тому, що Соціалістична Республіка В’єтнам на державному рівні досі не визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Тому вона звернулась до Голови Товариства  «Україна – В’єтнам» Олександра Шлапака з проханням внести в резолюцію наступної Всеукраїнської конференції подання петиції до Уряду Соціалістичної Республіки В’єтнам щодо визнання Голодомору геноцидом.

Своєю чергою, Голова Товариства «Україна – В’єтнам» Олександр Шлапак відповів, що всі запропоновані під час конференції пропозиції буде враховано.