Музей Голодомору отримав у подарунок картину про Геноцид 1932-1933

27 Липня 2018

Фонди Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» поповнились цінним подарунком від Бойка Дмитра Олексійовича, жителя с.Кіндратівка Новоархангельського району Кіровоградської області. 27 липня 2018 року замовник картини передав її музейним співробітникам. Художнє полотно, що присвячене Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., було написане художницею Анною Оріон.

Митець намагалася відтворити сюжет відповідно до свідчень Табаченко І., жителя м. Звенигородки, Черкаської області. У 1980-их роках Табаченко І. уже у зрілому віці наважився поділився своїми спогадами про події 1932-1933 рр. з Бойком Дмитром. Він розповів, що одного разу неподалік залізниці, побачив жінку із дитиною, які померли від голоду.

Оповідь знайомого настільки закарбувалась у пам’яті Дмитра Бойка, батько якого також пережив Голодомор, що він вирішив замовити картину, яка б відтворювала сюжет розповіді. Проте ідея Дмитра Олексійовича тривалий час залишалась нереалізованою через заборону радянської влади говорити про Голодомор. Складним був і процес пошуку художника, який би погодився відтворити розповідь Табаченко І. на полотні. Лише у 2017 році Анні Оріон вдалось здійснити задум Дмитра Бойка.

Колектив Музею щиро вдячний замовнику за щедрий подарунок.