Наша виставка відкрилась в Музеї історії міста Бердичева

28 Березня 2019

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» передав для тимчасового експонування Музею історії міста Бердичева пересувну виставку «Страчені голодом: невідомий геноцид українців 1932-1933 років».

Жителі та гості міста отримали змогу дізнатись про причини та механізм здійснення Голодомору-геноциду, а також про процес визнання і сприйняття Голодомору у світі.  Чому саме зараз? Тому що, за словами директора Музею історії міста Бердичева Павла Скавронського, саме в березні-квітні 1933 року на території України загинула голодною смертю найбільша кількість людей.

Виставка базується, головним чином, на усній історії, яка сьогодні є досить поширеним методом соціально-гуманітарних досліджень. Факти з архівних джерел та офіційних документів поєднано зі спогадами-підтвердженнями очевидців Голодомору 1932-1933 років.

На відкритті виставки були присутні вчителі історії, класні керівники старших класів та заступники директорів різних закладів освіти Бердичева. В подальшому вони планують організувати для школярів екскурсії до музею.