Науковці Національного музею Голодомору-геноциду взяли участь в Міжнародній науковій конференції, присвяченій масовому штучному голоду 1921–1923 років

27 Травня 2021

27 травня на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулася Міжнародна наукова конференція «Перший голодомор українського народу 1921–1923 років, організований російським комуністичним режимом. До 100-річчя вшанування пам’яті жертв трагедії». Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду стали співорганізаторами цього наукового заходу.

Учасниками конференції були генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк та директорка Інституту дослідження Голодомору Світлана Маркова.

З вітальним словом і доповіддю «Роль очільників РКП(б) в організації масового штучного голоду в Україні в 1921–1923 рр.» до присутніх звернувся Іван Петренко, заступник директорки Інституту дослідження Голодомору. Заступниця директорки Ірина Батирєва виступила із доповіддю «Масовий штучний голод 1921–1923 рр. крізь призму джерел та історіографії: необхідність уніфікації термінології в сучасній історичній науці». Також на пленарному засіданні доповідав провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Василь Марочко (тема виступу: «Голод, “календарний ленін”, бунтар Махно і загадкова смерть С. Єсеніна»).

Також в роботі конференції взяли участь співробітники Інституту Володимир Сергійчук (тема доповіді «Реквізиції українського хліба як основна причина масового штучного голоду в УСРР у 1921–1923 рр.»), Інна Шугальова («Справа налагодження харчування дітей в Україні у роки штучного масового голоду 1921–1923 рр.»), Андрій Іванець («Виживання в умовах масового штучного голоду 1921–1923 рр. в УСРР: досвід громадсько-політичного діяча і кооператора Петра Близнюка (за матеріалами справи “СВУ”)», Світлана Старовойт («Про продовольчий податок у контексті досліджень проблем голоду 1921–1923 рр.)

Цей науковий захід сприятиме поширенню правдивої інформації про один із злочинів комуністичного тоталітарного режиму.