Науковці Національного музею Голодомору-геноциду взяли участь в Міжнародній науковій конференції присвяченій масовому штучному голоду 1921–1923 років

27 Травня 2021

27 травня на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася Міжнародна наукова конференція: «Перший голодомор українського народу 1921–1923 років, організований російським комуністичним режимом До 100-річчя вшанування пам’яті жертв трагедії». Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду стали співорганізаторами цього наукового заходу.

Учасниками конференції були генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк та директорка Інституту дослідження Голодомору Світлана Маркова.

З вітальним словом і доповіддю «Роль очільників РКП (б) в організації масового штучного голоду в Україні в 1921–1923 рр.» до присутніх звернувся Іван Петренко, заступник директорки Інституту дослідження Голодомору. Заступниця директорки Ірина Батирєва виступила із доповіддю «Масовий штучний голод 1921–1923 рр. крізь призму джерел та історіографії: необхідність уніфікації термінології в сучасній історичній науці». Також на пленарному засіданні доповідав провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Василь Марочко (тема виступу: «Голод, “календарний ленін”, бунтар Махно і загадкова смерть С. Єсеніна»).

Також в роботі конференції взяли участь співробітники Інституту Володимир Сергійчук (тема доповіді «Реквізиції українського хліба як основна причина масового штучного голоду в УСРР у 1921–1923 рр.»), Інна Шугальова («Справа налагодження харчування дітей в Україні у роки штучного масового голоду 1921–1923 рр.»), Андрій Іванець («Виживання в умовах масового штучного голоду 1921–1923 рр. в УСРР: досвід громадсько-політичного діяча і кооператора Петра Близнюка (за матеріалами справи “СВУ”)», Світлана Старовойт («Про продовольчий податок у контексті досліджень проблем голоду 1921–1923 рр.)

Цей науковий захід сприятиме поширенню правдивої інформації про один із злочинів комуністичного тоталітарного режиму.