«Незасуджений геноцид українців повторюється»: у Великобританії відкрилася виставка Музею Голодомору

10 Червня 2022

У місті Гаддерсфілд (Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) 8 червня розпочала роботу виставка Національного музею Голодомору-геноциду «The not condemned genocide of Ukrainians repeats» («Незасуджений геноцид українців повторюється»). Проєкт вдалося реалізувати завдяки активній підтримці британської мисткині українського походження Сари Нестерук – авторки анімаційного ролика «Рецепти хліба», який є візуальним представленням мистецького персонального осмислення Голодомору через анімацію.

До 15 червня виставка діятиме на базі закладу Kwas Shop and Bar.

А далі продовжить роботу на інших локаціях:

16–22 червня в просторі Parley;

10–22 червня у Виставковому та навчальному центрі Голокосту.

Виставка розкриває тяглість агресії Російської Федерації стосовно України від імперських зазіхань на її територію до геноциду українців. Звернення до історії, проведення паралелей допоможе іноземцям краще зрозуміти сутність повномасштабного вторгнення Росії, що почалося 24 лютого 2022 року, а головне ціль цієї війни та наслідки.

Зокрема, усі, хто зацікавиться виставкою, знайдуть для себе відповіді на запитання:

Чому так сталося, що в ХХІ столітті у  центрі Європи одна держава напала на іншу?

Чому з’явилися нові диктатори?

Чому цивілізований світ дозволив їм з’явитися?

Хіба у Європі досі існують нації, які вітають війну, насильство і геноцид?

Хіба Європа не сказала «ніколи знову» цьому?

Головне завдання виставки – сприяти посиленню підтримки України британцями та формуванню суспільної думки, що тільки перемога України в цій війні є єдиним шляхом зупинити насильство і вбивства українців та не допустити поширення зла далі в Європу.