Переможець у категорії “Приз глядацьких симпатій”

5 Листопада 2019

1 листопада 2019 року відбувся ще один етап конкурсу дитячої художньої творчості «Пам’ять майбутнього», голосування за «Приз глядацьких симпатій» завершено.

Оскільки надходили скарги щодо «накручування» голосів, організаторами була створена тимчасова комісія, яка проаналізувала результати голосування,  виявила порушення та визначила переможця.

Згідно підсумків електронного голосування найбільше голосів отримала робота Валентина Ширшова «Гірка порожнеча» (1762 голоси). Під час аналізу виявилось, що з однієї IP-адреси (комп’ютера чи іншого електронного пристрою, підключеного до мережі Інтернет), зареєстровано пошту, з якої 952 рази проголосували за одну й ту ж роботу «Гірка порожнеча». З другої IP-адреси так само було запущено скрипт, який голосував автоматично, так «накрутили» ще 386 голосів. З третьої IP-адреси  за тією ж шахрайською схемою надійшло за роботу 394 голоси. З огляду на це, ми скасовуємо «накручені» 1732 вигадані голоси.

Робота Аделіни Кулібаби «А голод забрав найрідніших» набрала 1606 голосів. Проте аналіз виявив, що голоси додавалися кожні 30-50 секунд, що є якраз часом на перезавантаження сторінки, знаходження потрібного елемента, реєстрацію тимчасової електронної пошти і голосування. З однієї IP-адреси, зареєстровано пошту, з якої 74 рази проголосували за дану роботу, з другої ІР-адреси – 139 разів, з третьої ІР-адреси проголосували 165 разів з тим же інтервалом 30-50 секунд. Склалось враження, що хтось стабільно сідав з 5:30 до 5:50, з 19:06 до 19:30 та з 21:30 до 22:30 і з інтервалом в пів хвилини додавав голоси кожного дня. Це є також правопорушенням, адже конкурс мав на меті виявити ту роботу, яка найбільше сподобалась глядачам, а не виявити серед українців талант сидіти і додавати від 20 до 60 голосів в 3-4 часові періоди щодня.

Отже, перших двох конкурсантів тимчасовою комісією від організаторів було вирішено дискваліфікувати за системні порушення при голосуванні.

Таким чином «Приз глядацьких симпатій» отримала робота Поліни Торубарової «Мадонна Голодомору» з кількістю 711 голосів, обійшовши наступного конкурсанта Олександра Кухаренка з відривом у 194 голоси. Аналіз показав, що голосування за роботу «Мадонна Голодомору»  не мало таких часових відрізків, які б вказували на порушення. Між голосами інтервал був різний – від кількох годин до кількох хвилин.

Враховуючи вищевказану інформацію, вітаємо Поліну Торубарову з роботою «Мадонна Голодомору» – переможця конкурсу дитячої художньої творчості «Пам’ять майбутнього» у категорії «Приз глядацьких симпатій»!