Показ фільму «Голодомор. Забутий геноцид» та зустріч з автором стрічки Бенедикт Бане у Меморіалі жертв Голодомору

26 Листопада 2018

26 листопада у Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» пройшов показ повнометражної документальної стрічки про нищення голодом українців 85 років тому. Фільм представила авторка сценарію, режисер і оператор – Бенедикт Бане (Париж, Франція).

Поштовхом до створення фільму стало знайомство авторки з українкою у Франції, батько якої пережив Голодомор. Вражена почутим, Бенедикт Бане у 2010 році приїхала до України і почала роботу над фільмом.

Метою фільму є донести до благополучних сучасних європейців той біль і нестерпні страждання, яких випало зазнати українському народу і в першу чергу – українським селянам, мисткиня двічі приїздила на зйомки в Україну – спочатку влітку 2010, а потім – у лютому 2011 року. В умовах 40-градусної спеки і під проливним дощем влітку та в завірюху і мороз за 25° – 30° нею було відзнято 65 годин відео, які довелося вмістити у 90 хвилин фільму. Символічно, що зйомки розпочалися 14 липня в день найбільшого національного свята Франції. 

Фільм “Голодомор. Забутий геноцид” авторка присвятила всім, хто пережив голод. Всі свідки Голодомору, показані у фільмі вразили автора своїми емоціями, пережитими стражданнями, незборимим духом і почуттям власної гідності.