Презентація фотовиставки «Голодна симфонія»

27 Березня 2017

24 березня 2017 року в Меморіалі жертв Голодомору презентували фотовиставку «Голодна симфонія». Цей фотосет – це чорно-білі світлини, які були створені в 2015-му в результаті співпраці поетки і музикантки Ліли Перегуди та фотографа Ксенії Пілявської у просторі Національного музею народної архітектури і побуту України.

 

Образ жінки, очі якої заглядають далеко в глибину часу, нагадує нам про страшний період минулого України та застерігає про наслідки забуття про нього. Образ Жінки-Смерті також є Пам’яттю – як пояснила під час презентації героїня фотосесії Ліла Перегуда.

 

Образ Жінки-Смерті з’явився в думках Ліли Перегуди набагато раніше, через глибоке переживання теми Голодомору і історії, яку чула від оточуючих. Проте реалізувати його вдалось лише тоді, коли у 2008-му вона переїхала до Києва з  Криму. До слова, жінка, яка до того понад 20 років говорила лише російською, буквально за кілька днів перейшла в побуті на українську мову,  і сьогодні пише нею вірші, співає в гуртах «Androsland» та «Запрот вокрис», а також Ліла працює дзвонарем Володимирського собору в Києві.

 

Задум Ліли передати емоційне переживання теми Голодомору через фотографії підтримала та реалізувала професійний фотограф Ксенія Пілявська, для якої Голодомор є ще й родинною історією. Її дідусь пережив події 1932-1933 рр та ділився спогадами з Ксенією, ще коли вона була дитиною.

 

«На сьогодні тема Голодомору висвітлена в наукових розвідках, в більш-менш оприлюдненій документальній базі, разом з тим мистецька рефлексія теми потребує додаткових зусиль. Ми маємо лише 2 художні фільми, близько 10 художніх прозових творів. Представники мистецтва фотографії до Голодомору до цього проекту поки не звертались. Цей фотосет є свіжим вираженням розуміння та переживання геноциду українців у 1932-1933 роках», – зазначила Перший заступник генерального директора Леся Гасиджак.

 

Фотовиставка «Голодна симфонія» експонуватиметься до 18 травня 2017 року. Оглянути її можна в Меморіалі жертв Голодомору (м. Київ, вул. Лаврська, 3) з 10:00 до 18:00 щодня, окрім 11 квітня.