Презентація проекту «Книги для 100 університетів і бібліотек України: боротьба за свідомість» у Кривому Розі

16 Травня 2019

16 травня 2019 року Директор філіалу НМ «Меморіал жертв Голодомор» «Інститут дослідження Голодомору» Віктор Брехуненко презентував проект «Книги для 100 університетів і бібліотек України: боротьба за свідомість» у Криворізькому державному педагогічному університеті. Проект спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек університетів та публічних бібліотек сучасними науковими та науково-популярними виданнями  з історії України ХХ ст., зокрема про геноцид української нації – Голодомор 1932-1933 рр.

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, громадською організацією імені Омеляна Ковча у рамках цієї ініціативи передав Науковій бібліотеці університету та Міській бібліотеці для дорослих м. Кривий Ріг близько  50-ти книг, зокрема, нещодавно видану «Енциклопедію Голодомору», збірники документів про Голодомор 1932-1933 рр.,  дослідження Р. Конквеста, Д. Мейса, Н. М. Наймарка та ін.

Університету також будуть подаровані документальні відеофільми (укр., англ., рос. мовами) про Голодомор 1932-1933 років в Україні та американську допомогу голодуючій Україні у 1921-1923 роках.

Під час презентації відбувся показ документального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», знятий Канадським музеєм прав людини. У фільмі досліджено роль засобів масової інформації у подоланні мовчання навколо випадків порушення прав людини, одним з яких і був геноцид українців – Голодомор.