Презентація фільму “Історія Голодомору. Наша розповідь”

28 Жовтня 2019

«Мені здається, що не все є у Вікіпедії, тому цю лабораторію точно потрібно відвідати. Я не розділяю історію на історію для дорослих та історію для дітей: саме тут я дізналася, що Голодомор — це не просто відмова селян йти у колгоспи, а зміна цілої політики. Мене вразило, наскільки сильно радянська влада приховувала від усього світу те, що вона вчинила із українським народом. Це повинні знати без винятку усі»,— поділилася Леся, учасниця Творчої лабораторії для дітей в Музеї Голодомору.

26 жовтня відбулася презентація фільму “Історія Голодомору. Наша розповідь”, створеного підлітками 11-14 років в рамках  творчої лабораторії. Протягом 5-ти занять над короткометражною документальною стрічкою працювали підлітки, які дізнавались про події 20-30-х років ХХ ст. — переломного періоду для історії України, досліджуючи причини, передумови та наслідки Голодомору-геноциду1932-1933 років.

Музей Голодомору вперше запустив освітній проект Creative Lab (творчу лабораторію), аби в легкий та зрозумілий спосіб розповісти підліткам про складну історію.

Майбутні автори фільму шукали відповіді на питання:

• чому Україні не вдалось відстояти свою незалежність 100 років тому,
  • яким чином комуністична влада змогла окупувати Україну;
  • простежували, як авангардне мистецтво замінили соцреалізмом, знищивши найталановитіших митців;
  • як Сталін розпочав політику розкуркулення і колективізації;
  • яким чином совєцька влада запустила механізм Голодомору.