Президент України вшанував пам’ять жертв Голодомору

28 Листопада 2020

Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська, а також українські високопосадовці вшанували пам’ять жертв Голодомору.

Учасники церемонії пройшли скорботною ходою до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», біля якої встановили символічні композиції з зерном, та вклонилися пам’яті загиблих українців. Церемонія завершилася хвилиною мовчання.

«Наслідком Голодомору, що визнаний геноцидом нашого народу з боку тоталітарного сталінського режиму, стали мільйони жертв серед українців. Ці втрати зіставні з тими, що їх зазнала Україна в Другій світовій війні. Як можна прагнути знищити цілий народ?», — зазначив Володимир Зеленський.

Також Президент наголосив на важливості закінчення будівництва ІІ черги Музею Голодомору: «Проєкт Національного музею Голодомору-геноциду дуже важливий для України, для нашої історії та майбутнього. Були певні проблеми з фінансуванням цього проєкту. Однак такі проєкти мають виконуватися в обов’язковому порядку. Я дав доручення Кабінету Міністрів, і вже в понеділок це питання буде вирішено. Проєкт буде обов’язково завершено».