Проєкт: «Голодомор: нищення ідентичності» презентували у Дніпровській міськраді

13 Листопада 2019

13 листопада 2019 році у холі Дніпровської міської ради за ініціативи Громадської ради при Дніпровській міській раді відбулася презентація виставкового проєкту «Голодомор: нищення ідентичності».

У відкритті виставки взяли участь генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний, голова Громадської ради при Дніпровській міській раді Лілія Богачева, сценарист фільму «Гіркі жнива» Річард Бачинський.

Олеся Стасюк наголосила на важливості поширення правди про Голодомор і закцентувала увагу на духовному вимірі геноциду. Комуністичний режим знищив українських хліборобів – носіїв традицій, звичаїв, мови і культури. Геноцид був спрямований проти української інтелігенції, української церкви, проти кожного активного носія української ідентичності. Він полягав у знищенні української нації як такої через фізичне вбивство українців, приниження української мови та культури, фальсифікацію української історії, ліквідацію цілих установ та стирання імен національних героїв із книги буття України.

Едуард Підлубний розповів про власну родинну історію, пов’язану з Голодомором. «У радянський час у це було важко повірити. Але те, що про це розповіла бабуся, викликало довіру, що це все ж таки правда», – зазначив директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.

Лілія Богачева розповіла про спротив геноциду, який чинила Дніпропетровщина, зокрема про велике Павлоградське повстання 1930 року. Також голова Громадської ради при Дніпровській міській раді наголосила на важливості таких проєктів для інформування суспільства і недопущення повторення злочинів геноциду.

Сценарист фільму «Гіркі жнива» Річард Бачинський наголосив на актуальності теми Голодомору для всього світу: «Важливо подавати інформацію про Голодомор різними способами та у вигляді різних проєктів, зокрема й таких як “Голодомор: нищення ідентичності”. Також потрібно створювати документальні та художні фільми про цей злочин».

Жителі і гості міста Дніпра зможуть ознайомитися з експозицією до 15 листопада 2019 року.