Звернення з приводу акту вандалізму щодо пам’ятника жертвам Голодомору у Кривому Розі

15 Березня 2021

У Кривому Розі пошкодили пам’ятник Голодомору — невідомі кинули вибуховий пакет у монумент. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук депутат Криворізької міської ради Олег Подкопаєв.

«За мною — пам’ятник жертвам Голодомору (вул. Лермонтова), а на пам’ятнику — явні сліди вибухпакету. /…/ Тобто, хтось взяв вибухпакет, підпалив його і шубовснув (от гарне слово!) у пам’ятник», — написав депутат на своїй сторінці Фейсбук.

Національний музей Голодомору-геноциду засуджує будь-які прояви неповаги до національних місць пам’яті та місць масового поховання, публічні висловлювання, що суперечать Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» та принижують людську гідність.

Музей Голодомору звертається до Президента України, Верховної Ради України, Служби безпеки України, Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Дніпропетровської ОДА, обласної ради, міської ради і міського голови Кривого Рогу та закликає провести розслідування злочину вандалізму щодо місць, які увіковічнюють пам’ять жертв Голодомору-геноциду.

Хочемо наголосити, що такі прояви неповаги до вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду є системними та стають все більш поширеними.

• У листопаді 2020 року, напередодні Дня пам’яті, невідомі сплюндрували меморіальні дошки на Будинку дитини, куди в 1932–33 роках масово звозили малечу, яка залишилася без батьків. Вандали з молотами працювали вночі. Пам’ятні таблички розбили та залили фарбою.
  • У серпні 2020 року було вчинено акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства», розташованої на території Національного музею Голодомору-геноциду.
  • У липні 2019 року пам’ятник Голодомору пошкодили у м. Первомайськ (Миколаївська область), а у квітні 2018 р. невідомі понівечили пам’ятник жертвам Голодомору в центрі Запоріжжя.